کد مطلب: 13495
20 آذر 1396،‏ 10:58:07
مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان فردوس خبرداد

شرکت سه غرفه صنایع دستی فردوس در دومین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان

مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان فردوس ازشرکت سه غرفه صنایع دستی فردوس در دومین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان خبرداد.

به گزارش فردوس برین طی مراسمی عصر یکشنبه 19 آذر ماه 96 با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، دومین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در بیرجند افتتاح شد.

اقدس کرم پور مسوول اداره میراث فرهنگی شهرستان فردوس درگفتگو با فردوس برین عنوان کرد: دومین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی خراسان جنوبی از 19 آذر با ۱۱۰ غرفه آغاز به کار کرده است .

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی درادامه گفت: در این نمایشگاه ۴۴ غرفه برای هنرمندان و صنعتگران خراسان جنوبی پیش‌بینی شده است و۶۶ غرفه از سایر استان‌ها در این نمایشگاه حضور دارند. هنرمندان و صنعتگران شهرستان فردوس با 3غرفه شامل گوهرتراشی و تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، گره چینی و مشبک های چوبی در این نمایشگاه حضور یافته و یک غرفه هم به دانشجویان رشته صنایع دستی دانشگاه پیام نور شهرستان اختصاص یافته است.

اقدس کرمپور در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه ها گفت : این نمایشگاه با هدف حمایت از صنایع دستی و هنرمندان و صنعتگران این حوزه جهت معرفی و فروش محصولات و همچنین آشنایی با هنرمندان و محصولات سایر استان ها دایر گردیده و جلب توجه بیشتر دست اندرکاران ایجاد اشتغال به حوزه صنایع دستی مورد انتظار می باشد.

وی خاطر نشان کرد: توسعه اشتغال کار یک دستگاه نیست بلکه کار جمعی است و اداره‌ میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کاری تخصصی انجام می‌دهد و زیربنا‌ها را باید تعاون و صندوق کارآفرینی امید و سایر ارگان های مرتبط با حوزه اشتغال فراهم کنند.

مسوول اداره میراث فرهنگی شهرستان فردوس اظهار امیدواری کرد که  بتوانیم بازاریابی و توسعه صنایع دستی و نقش آن در زندگی مردم را با کمک هنرمندان و صنعتگران و بخش خصوصی   به نتیجه برسانیم و جایگاه واقعی این میراث ماندگار را در استان و در کشور تثبیت نماییم.

نمایشگاه

 

نمایشگاه

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها