کد مطلب: 13481
13 آذر 1396،‏ 12:09:16
رئیس اداره ثبت اسناد واملاک فردوس

مردم از تنظیم قولنامه در دفاتری مجوز قانونی ندارند خودداری کنند

مردم در هنگام تنظیم قولنامه به مجوز قانونی آن دفتر توجه نمایند و در صورت عدم وجود مجوز از تنظیم قولنامه در این گونه دفاتر خودداری نمایند.

ندایی رئیس اداره ثبت اسناد واملاک فردوس در گفتگو با فردوس برین عنوان کرد: بیشترین شکایات در مراکز رسیدگی در کشور ما مربوط به بخش املاک بوده و این نشان از عدم آگاهی مردم نسبت به قوانین می باشد.

وی با اشاره به قرآن کریم بیان داشت: در بزرگترین آیه از سوره بقره، خداوند متعال شرایط لازم برای انجام معاملات را ذکر کرده است.

مسئول و کارشناس ثبت اسناد فردوس افزود: یکی از مواردی که ذیل قولنامه های استاندارد وجود دارد، تایید یک کارشناس حقوق است که متاسفانه در دفاتر مشاورین املاک و خودرو انجام نمی شود و عموم مردم نیز از این کار بی اطلاع هستند.

ندایی گفت: مردم در هنگام تنظیم قولنامه به مجوز قانونی آن دفتر توجه نمایند و در صورت عدم وجود مجوز از تنظیم قولنامه در این گونه دفاتر خودداری نمایند.

این مدرس دانشگاه موارد لازم در تنظیم قولنامه را بیان کرد و افزود: رویت سند مورد معامله و انجام استعلام از ادارات مربوطه، دریافت کد رهگیری، امضای شهود و تکمیل تمامی موارد قید شده در قولنامه را از موارد مهم برشمرد.

وی بیان داشت: یکی از بیشترین مراجعات به مراکز رسیدگی، در حوزه املاک ارثی و املاکی است که چند نفر در آن شراکت دارند. در این نوع معاملات بایستی امضای کلیه افراد در قولنامه ذکر شود و هویت افراد از طریق نامه استعلام گردد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها