کد مطلب: 13472
12 آذر 1396،‏ 22:50:14
مانع بزرگ «سابقه کار» در آزمون استخدامی نفت؛

دست رد نفتی‌ها بر سهم ۵۰ درصدی اشتغال جوانان جنوب/ آقای زنگنه؛ جوان بیکار که سابقه کار ندارد


امام‌جمعه خورموج در اعتراض به شرایط پذیرش استخدامی وزارت گفت: یکی از شرایط پذیرش در این دور از آزمون استخدامی داشتن چهار سال سابقه کار است درحالی‌ که جوانی که از دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده و شغلی هم نتوانسته پیدا کند.

به گزارش فردوس برین به نقل ازسپاس؛ ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت نفت که از تاریخ 25 آبان ماه سال جاری شروع‌شده است تاکنون سروصدای زیادی در شهرستان دشتی بپا کرده و موجب اعتراض همه‌ی شرکت‌کنندگان در این آزمون را فراهم ساخته است.

شرایط سخت آزمون برای پذیرفته‌شدگان در این آزمون اعتراض امام‌جمعه خورموج را در پی داشته است، به‌نحوی‌که در خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته اعتراض خود را به شرایط لحاظ شده در این آزمون از تریبون نماز جمعه اعلام کرد.

عبدالحسین مصلح امام‌جمعه شهر خورموج در خطبه‌های نماز جمعه شهر خورموج گفت: برای آزمون استخدامی وزارت نفت قید و شرط‌هایی وجود دارد که باید معدل ‌فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بین 17 تا 18 باشد که این سؤال مطرح است کدام جوان است که با این معدل از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده باشد به‌جز افرادی که امکانات آموزشی فوق‌العاده در مناطق برخوردار در اختیاردارند؟

اینکه شهرستانی مانند دشتی چه اندازه بتواند با شهرهای برخورداری مانند شیراز رقابت کند سؤال بزرگی است که ذهن بسیاری از کارجویان این شهرستان را به خود متبادر ساخته است.

امام‌جمعه شهر خورموج درباره شرط عجیب سابقه کار برای استخدام در چنین آزمونی گفت: یکی از شرایط پذیرش در این دور از آزمون استخدامی داشتن چهار سال سابقه کار است درحالی‌که جوانی که از دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده و شغلی هم نتوانسته پیدا کند از کجا باید این چهار سال سابقه را برای شرکت در این آزمون داشته باشد.

وی در ادامه افزود: از وزارت نفت انتظار می‌رود که نسبت به این نوع پیش‌زمینه‌های استخدامی تجدیدنظر کند و سهمیه 50 درصد نیروی بومی استان بوشهر و شهرستان دشتی را در اولویت ویژه قرار دهد.

با توجه به اینکه یکی از مصوبات مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی استفاده 50 درصدی از نیروهای بومی در اشتغال صنعت نفت و گاز است اکنون باوجود چنین شرایط استخدامی امیدی برای حضور بومی‌ها در استخدام وزارت نفت وجود ندارد.

جوانانی که پس از فارغ‌التحصیلی در انتظار چنین آزمون‌هایی برای استخدام هستند اکنون باوجود چنین شرایط سختی برای استخدام باید دست به دامان کدام نهاد برای کاریابی شوند؟

اگر جوانان استان بوشهر و شهرستان دشتی نتوانند برای استخدام در استان خود جایی را بیابند باید به کدام استان برای پیدا کردن کار روانه شوند و آیا عسلویه استان بوشهر به‌عنوان قطب انرژی کشور جایی برای جوانان بوشهری دارد؟

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها