کد مطلب: 13469
12 آذر 1396،‏ 20:14:41
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه فردوس

شکست داعش نمونه بارز وحدت بین مسلمانان است

اما کار داعش و این فتنه ها همین جا پایان نمیگیرد بلکه آنها باز داعش های دیگری خواهند ساخت تا باز به اهداف شوم خود برسند اما نمونه بارز وحدت مسلمان ها همین نابودی داعش بود.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه فردوس در گفتگو با فردوس برین به مناسبت هفته وحدت عنوان کرد:  هفته وحدت تحت عنوان دو مذهب شیعه وتسنن راجع به بعضی ازاحکام اسلامی دیدگاه های متفاوت دارد دشمن هم نسبت به این موضوع در صدد سوئ استفاده است و برای همین طبق تدابیر سنجیده شده و مطابق حقوق مساوی که دومذهب شیعه و سنی در کشور اسلامی ایران دارند هفته وحدت قرارداده شده است.

محمدالهی در ادامه گفت: با توجه به اختلافاتی که دشمن دامن می زند اگر شیعه و سنی باهم باشند اسلام ناب به جهان صادر می شود و دیگر دشمن جسارت توهین و تجاوز را نخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به عواملی که موجب تفرقه بین شیعه و سنی می شود گفت: توهین به مقدسات توسط دو آیین موجب می شود تا تفرقه بین مسلمانان ایجاد شود هر آیین احترامی دارد که رعایت آن بر مذهب مقابل لازم است و برای اثبات آیین حق باید کنفرانس هایی گذاشته شود تا دید گاه ها و دلایل در خصوص مذهب شیعه و سنی گفته شود واین راه مسالمت آمیز یقینا هم موجب مشخص شدن آیین حق و هم موجب جلوگیری از اختلافات خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس با اشاره به مناظره های ائمه معصومین نیز گفت: اگر در تاریخ و سیره امام معصوم مناظره های مختلف آن ها را با مذاهب مختلف ببینیم متوجه می شویم که امامان ما با صبر و حوصله و بدون هیچ توهینی به اقناع رهبران دیگر مذاهب می پرداختند پس ما نیز باید عمل کننده به سیره ائمه خود باشیم.

الهی به برنامه های دشمن در خصوص تفرقه بین مسلمانان شیعه و سنی اشاره کرد و گفت: دشمن به جد کار می کند و ایجاد داعش نیز به همین خاطر بود داعش زاییده استکبار بودو به وسیله آمریکا و اسرئیل نیز ساپورت مالی می شد تا به دست همان مسلمان ها را به دست مسلمانان از بین ببرد .

وی ادامه داد: اما کار داعش و این فتنه ها همین جا پایان نمیگیرد بلکه آنها باز داعش های دیگری خواهند ساخت تا باز به اهداف شوم خود برسند اما نمونه بارز وحدت مسلمان ها همین نابودی داعش بود.

رئیس اداره اوقاف و اور خیریه فردوس با اشاره به وظیفه مسلمانان گفت: مسلمانان باید در مباحث اعتقادی بصیرت خود را بالا ببرند اگر مسلمانان متحد باشند اسلام جایگاه خود را پیدا می کند و امنیت و آرامش درممالک اسلامی حاکم می شود و دیگر دشمن جرات جسارت ورزی را نخواهد داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها