کد مطلب: 13467
11 آذر 1396،‏ 13:24:25
امام جمعه فردوس:

وحدت جهان اسلام سبب عقب نشینی دشمنان شد/ اتحاد؛ تنها راه جلوگیری از نفوذ استکبار بین مسلمانان است

امام جمعه فردوس گفت: تجربه ثابت کرده هر جا مسلمانان دست وحدت به به یکدیگر داده اند دشمن عقب نشینی کرده و هر جا تفرقه ایجاد کرده دشمنی خود را افزون کرده است.

به گزارش فردوس برین به نقل از خاورستان حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی ماهانی، امام جمعه فردوس، ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت، اظهار کرد: از 12 تا 17 ربیع الاول از سوی امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شد تا شیعه و سنی در کنار هم با استفاده از مشترکات و پرهیز از موارد اختلاف در مقابل دشمنی که نه اهل سنت ونه اهل شیعه را قبول دارد بایستند و بتوانیم یک جامعه وحدانی بین شیعه و سنی ایجاد کنیم.

 

وی ادامه داد: امیدواریم که کشورهای اسلامی از خواب بیدار شوند و دشمنی که به خون همه مسلمانان چه شیعه و چه سنی تشنه است از سطه گری هایی خود دست بردارد وسرجای خود بنشیند.

 

امام جمعه فردوس با اشاره به این که تفکر استکبار از قدیم الایام مشهوربر سیادت و آقایی کردن و بر مسلمانان و ایجاد تفرقه و دشمنی بین آنها بوده و است، افزود: به قول یک سیاست مداراستعمارانگلیس که می گفت تفرقه بینداز، حکومت و آقایی کن؛ دشمن به دنبال این است که با اهداف شوم شان برای غارت اموال و ثروت  مسلمانان و هم چنین  با ایجاد تفرقه، کشورهای اسلامی را به جان هم بیندازد.

 

وی ادامه داد: اخیرا دشمن سیاست تفرقه انداز و حکومت کن خود را با فروش اسلحه های مرگبارش به برخی از کشورهای اسلامی مثل عربستان و استعمار و استفاده  قرار دادن این کشور برای نابودی کشور اسلامی مستقل یمن که با محاصره کردن این کشور باعث کشته شدن بسیاری ازمردم و دامن گیر شدن مردم آنجا  با امراض مختلف که این ها همه از سیاست های تفرقه افکنانه استکبار بوده شده است که امیدواریم با بیداری مسلمانان جهان این وحدت بین مسلمانان کامل شود و این دشمنی ها به حداقل برسد.

 

وی با اشاره به این‌که یکی از نمونه های بسیار موفق اخیر شکست داعش توسط مسلمانان بود، عنوان کرد: با وحدتی که دربین کشورهای اسلامی مانند افغانستان، پاکستان، عراق و سوریه ایجاد و مایه ی عبرت شد، دستور و راهنمایی های مراجع تقلید آیت الله سیستانی و رهبر معظم انقلاب در ایجاد این وحدت و شکست استکبار بسیار مؤثر بود و هم چنین یکی دیگر ازنقشه های دشمن که با شکست روبرو شد تجزیه کردستان بود که دشمن درصدد ایجاد اسرائیل دیگر در منطقه بود که باز هم با حفظ وحدت کشورهای اسلامی این نقشه نیزخنثی شد.

 

امام جمعه فردوس تصریح کرد: تجربه ثابت کرده هر جا مسلمانان دست وحدت به به یکدیگر داده اند دشمن عقب نشینی کرده و هر جا تفرقه ایجاد کرده دشمنی خود را افزون کرده است.

 

حجت الاسلام بابایی ماهانی اظهار کرد: بر مسلمانان است که از تجربه ی جنگ عراق و ایران و هم چنین از تمام جنگ هایی که در طول تاریخ اتفاق افتاده استفاده شود تا دشمن را خوب بشناسند و هرگز کاری نکنند که دشمن بتواند در بین کشورهای اسلامی تفرقه بیندازد و باعث ازبین بردن وحدت اسلامی بین مسلمانان شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها