کد مطلب: 13463
11 آذر 1396،‏ 10:14:06
رئیس اداره تعاون کار و رفاه امور اجتماعی

آغاز پذیره نویسی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان فردوس

بر اساس قانون مجلس در هرشهرستان یک شرکت تعاونی توسعه و عمران با مشارکت حداقل نیم درصد از مردم ان شهرستان تشکیل می گردد.

صولتی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی فردوس در گفتگو با فردوس برین از آغاز پذیره نویسی  شرکت تعاونی توسعه وعمران از روز شنبه خبر داد گفت: با توجه به اینگونه تعاونیها رانت زا  هستند و سود بالایی را بدنبال دارند حداقل نیم درصد جمعیت شهرستان  که بر اساس امار سال 95باید  253نفر در این تعاونی عضو شوند و سرمایه 300میلیون تومانی را داشته باشند .

صولتی در ادامه تصریح کرد: بعد از تشکیل این تعاونی کلیه پروژه ها سطح شهرستان که در قالب ترک تشریفات انجام می شود باید بصورت ترک تشریفات به این تعاونی واگذار گردد.

وی در خصوص ارزش سهام این شرکت عنوان کرد: ارزش هر سهم 15هزار تومان بوده وحداقل سهام قابل خرید برای هر نفر 10سهم و حداکثر 100سهم می باشدشرکتها و موسسات خصوصی نیز می توانند از این تعاونی سهام خرید نمایند
سرمایه این تعاونی در پایان هر سال مالی توسط کارشناسان رسمی دادگستری براورد و سود آن بین اعضا با تصویب مجمع توزیع می گردد.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی فردوس با اشاره به این که اشتغال در این تعاونی ها منوط به عضویت در شرکت تعاونی است گفت:این شرکت می تواند نقش هلدینگ داشته و در زیر مجموعه خود تعاونیهای دیگری را ایجاد نماید ودر پروژه های قابل سرمایه گذاری شهرستان نیز مشارکت نماید.

صولتی تاکید کرد: تاکنون در 70شهر کشور این گونه از تعاونیها تشکیل شده اند و موفقیتهای زیادی در عمران و آبادانی شهرها داشته و سود قابل قبولی را نیز برای اعضا خود بدنبال داشته اند.

رئیس اداره تعاون کار از احاد مردم خواست با خرید سهام و مشارکت در عمران شهری زمینه اشتغال جوانان شهر را مهیا نمایند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها