کد مطلب: 13441
26 آبان 1396،‏ 18:55:29
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردوس خبر داد

ابلاغ بسته تسهیلات اشتغال فراگیر به بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی فردوس

سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال شهرستان فردوس از ابلاغ بسته تسهیلات اشتغال فراگیر به بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان خبر داد

حمیدرضا صولتی صبح امروز در گفت‌وگو با فردوس برین اظهار داشت: پرداخت تسهیلات یارانه دار 2 تا 7 درصدی در تمام کشور اینگونه است که چنانچه کارفرما به تعهداتی که جهت ایجاد اشتغال جدید در اجرای طرح داده، عمل کند این یارانه به حساب وی پرداخت می‌شود.

وی گفت: با اجرای طرح تکاپوی اشتغال می‌توانیم بخش عمده‌ای از اشتغال شهرستان را تکمیل کنیم و سهم شهرستان نیز از فاز اول تسهیلات قریب به 7 میلیارد و نهصد میلیون تومان است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردوس افزود: مسئولان و مدیران مرتبط با حوزه اشتغال باید این فرصت را مغتنم شمرند و با آگاهی کامل از دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های اجرایی مرتبط با طرح اشتغال فراگیر از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

صولتی با بیان اینکه مجریان طرح‌ها باید تقاضای خود را به دستگاه اجرایی مربوطه ارائه دهند، تصریح کرد: طرح، پس از ارجاع به دبیرخانه  اشتغال شهرستان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید به بانک معرفی می‌‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان از اهداف طرح اشتغال فراگیر است، یادآور شد: مزیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان در تمامی بخش‌ها اعم از کشاورزی، صنعت و خدمات باید به درستی شناسایی و رسته‌های شغلی مزیت‌دار متناسب با شرایط موجود و سیاست‌های وزارتخانه و دستگاه اجرایی متخصص اولویت‌بندی شود.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردوس گفت: پس از شناسایی مزیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه شهرستان، حمایت از طرح‌ها و رسته‌های شغلی نوین باید مورد تاکید و اولویت مسئولان مربوطه باشد.

صولتی افزود: نگاه‌های مدیریتی و حمایتی خود از واحدهای تولیدی را به سمتی سوق خواهیم داد که مرتبط به رسته‌های شغلی مزیت‌دار شهرستان باشد تا با یک مدیریت واحد و ایجاد بسترهای لازم، شرایط بهبود فضای کسب و کار بیشتر از گذشته در شهرستان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه آیین‌نامه اجرایی تسهیلات روستایی نیز به تایید هیئت وزیران رسیده و طی هفته آینده ابلاغ می‌شود، تصریح کرد: اعتباری بالغ بر 1.5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی نیز به منظور اشتغال‎زایی در روستاهای کشور اختصاص یافته اما سهم شهرستانی آن هنوزابلاغ نشده است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردوس یادآور شد: این تسهیلات با نرخ سود6 درصد و با دوره تنفس یکساله و بازپرداخت حداکثر 6 ساله و با ارائه تضامین بانکی مانند اسناد واحدهای مسکونی روستایی و واحدهای دامپروری به متقاضیان تعلق خواهد گرفت و دامنه پرداخت آن می‌تواند در بخش‌های مختلف همچون کشاورزی، معادن، بخش خدمات، صنعت فرش و کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات باشد.

صولتی بر فرآیندهای مرتبط با ارزیابی طرح‌ها و پرداخت تسهیلات بانکی نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به ساز و کارهای حمایتی تعریف شده برای بهبود اشتغال در مناطق روستایی، شاهد رونق اقتصادی در این مناطق خواهیم بود.

وی افزود: قسمتی از این تسهیلات به طرح‌هایی که در سفر معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستان فردوس ارائه شد، پرداخت می‌شود که این طرح‌ها بستر بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در شهرستان ایجاد خواهد کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها