کد مطلب: 13431
21 آبان 1396،‏ 18:32:48
فردوس برین

یک یا علی دیگر تا رفع محرومیت زدایی اینبار با اتحاد جهادگران بسیجی دریکی از مناطق فردوس

جهاد گران بسیجی فردوس اینبار برای رفع محرومیت و ایجاد رفاه در یکی از مناطق محروم فردوس بار دیگر کمر همت بستند.

به گزارش فردوس برین, فرمانده ناحیه مقاومت بسیج در سپاه فردوس در جلسه شورای جهاد گران شهرستان فردوس در جمع جهاد گران دانشجوو دانش آموز عنوان کرد: گروه های جهادی به صورت خودجوش از صدر انقلاب شروع شد و در اوایل انقلاب بود که عده ای از جوانان ایثار گر به صورت خود جوش به روستاها سرازیر شدند و در کارهایی چون برداشت و ساخت خانه به مردم محروم کمک می کردند.

جناب سرهنگ محمودی در ادامه در خصوص طرح هجرت 2 نیز گفت: در هجرت 2 در زمان جنگ تحمیلی توسط صدام نیز جوانان ما به غرب و جنوب غرب هجرت کرده واز ارزش های کشور دفاع کردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در سال 79 زمانی که وزارت جهاد سازندگی با وزارت جهاد کشاورزی ادغام شد باعث شد تا روحیه ایثار جوانان به فراموشی سپرده شود وتنها هدف پس از دو دهه آسیب شناسی محرومیت زدایی شناخته شد در حالی هدف اصلی باید اعتلای ارزش های نظام مقدس باشد.

سرهنگ محمودی در ادامه تاکید کرد: اکنون برای رفع محرومیت زدایی و اعتلای ارزش های اسلامی درشهرستان فردوس منطقه هدف را منطقه جواد الائمه فردوس قرارداده ایم تا با تشکیل 4 کارگروه فرهنگی ,بهداشت و درمان و اشتغال و کار آفرینی و تدوین سند به مدت 3 سال مشکلات آن را بررسی کنیم طرح و ایده بدهیم و به لطف خدا این منطقه را به عنوان یک منطقه الگو معرفی کنیم.

وی در پایان جهت دهی و سوق دهی جوانان به دین و انقلاب, مسجد محور شدن خدمات اجتماعی, بهداشتی و سیاسی, ایجاد منطقه الگو وعاری از فساد اجتماعی و زمینه سازی در جهت گسترش کار انقلابی و شبکه سازی از جمله اهداف این طرح است.

در پایان جلسه هیئت رئیسه این طرح مشخص شد و 4 رابط و پشتیبان از خود منطقه جواد الائمه راهنمایی های لازم را به این 4 کارگروه خواهند کرد.

آری اگر چه سالياني است كه جنگ پايان يافته است اما جهاد همچنان باقي است و جواناني چه بسا بيشتر از قهرمانان عرصه دفاع مقدس، اكنون حاملان بيرقي شده اند كه نشان زيباي «جهاد» بر آن نقش بسته است.

انبوهي از مشابهت ها ميان اين دو جهاد موجود است، دانشجويان جهادي هم، رنج و سختی را به جان می خرند تا تحفه لبخند را براي كودكان باديه نشين و پيرمردان و پيرزنان كپرنشيني ببرند كه روزگار بر تاركشان مهر محروميت نگاشته است.

جهادگران امروز هم مانند رزمندگان آن روز، در ازاي وقت و تواني كه صرف خدمت به خلق مي كنند، مزد نمي طلبند كه بالعكس، دارايي اندك خود را نيز صرف محرومين مي كنند.

جهاد گر

جهاد گر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها