کد مطلب: 13421
21 آبان 1396،‏ 12:06:48
مسئول اداره امور کتابخانه های فردوس

کتابخانه روستای باغستان چشم به راه دستان پر برکت خیرین/اختصاص 800 میلیون تومان اعتبار به کتابخانه استاندارد قلم چی فردوس

کتابخانه روستایی باغستان در مرحله فنداسیون مانده و هنوز پیشرفت فیزیکی چندانی نداشته است.

 به گزارش فردوس برین مسئول اداره امور کتابخانه های فردوس در نشست خبری به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: شهرستان فردوس در حال حاضر 41 هزار نسخه کتاب در دو کتابخانه عمومی قائم فردوس و علامه شیخ مفید اسلامیه می باشد.

ملیحه اسدی در ادامه تعداد اعضای فعال شهرستان را 1800 نفر دانست و عنوان کرد: کتابخانه روستایی باغستان در مرحله فنداسیون مانده و هنوز پیشرفت فیزیکی چندانی نداشته است البته امسال 600 میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی در نظر گرفته شده است که امیدواریم هرچه زودتر تخصیص پیدا کند کتابخانه باغستان چشم ربه راه کمک هایی خیرانی است که بتواند هر چه زود تر سروسامانی بگیرد.

وی در خصوص کتابخانه استانداردقلم چی فردوس نیز گفت: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی 800 میلیون از طرف دولت اعتبار در نظر گرفته شده است که 300 میلیون آن از محل درآمد نفت و مابقی از محل ماده 180 بوده است که هنوز تخصیص نیافته است شروع کار کتابخانه جدید درصورتی است که دولت مبلغ متعهد شده را تخصیص دهد تا قلم چی نیز 750 میلیون تومانی را که متعهد شده بپردازد که البته در دیداری که با امام جمعه فردوس داشته ایم ایشان قول به رایزنی هایی با قلم چی در خصوص اختصاص هرچه زود تر مبلغ را داده اند.

مسئول اداره امورکتابخانه های فردوس با اشاره به این که با کمبود جا مواجه هستیم گفت: 1120 متر مربع زیر بنای هر دو کتابخانه شهرستان است که این مقدار بسیار کم است همچنین کتابخانه های فردوس با کمبود منابع در رشته های علوم خالص, علوم کاربردی, کامپیوتر, حقوق وزبان روبروست که نیاز مراجع را تامین نمیکند.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم این که مجموعه کتابخانه ما از نظر مردم مجموعه ای مرده است اما در برخی از منابع بسیار غنی است و نیاز بسیاری را حتی از شهرهای بزرگ تامین می کند.

اسدی تنها درآمد مالی کتابخانه را حق عضویت و نیم درصد از درآمد مالی شهرداری عنوان کرد و گفت: بسیار فرهنگ خوبی است اگر افراد در خصوص کتاب نذوراتی داشته باشند و خیرین نیز در بحث کتاب مجموعه کتابخانه را یاری کنند.

وی در پایان با اشاره به شعار هفته کتاب وکتابخوانی با مضمون آینده روشن با خانواده کتابخوان] تجدید میثاق با شهدا, دیدار با امام جمعه فردوس, برگزاری دو نشست کتابخوان , برگزاری جلسه نقد کتاب , برگزاری مسابقه کتابخوانی سلام بر ابراهیم  بین دانش آموزان, رونمایی از کتاب زن و سنگر نوشته نویسنده فردوسی, قصه گویی , برگزاری جشن کتاب با همکاری مدارس, بازدید مدارس از کتابخوانه در طول هفته کتاب و تجلیل از کتابخوان های فعا را از جمله برنامه های هفته کتاب در شهرستان فردوس عنوان کرد.

کتابخانه

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها