کد مطلب: 13335
15 مهر 1396،‏ 11:26:15
گزارش خبری؛

تغییر 6 معلم طی دو هفته/ دانش آموزانی کلاس اولی که هنوز مدرسه نیامده بی معلم شدند/ اعتصاب دانش آموزان تا تعیین تکلیف معلم


دانش آموزان پایه اول دبستان روستای سیوجان شهرستان خوسف در طی دو هفته از سال تحصیلی تدریس شش معلم را تجربه کردند.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرنگار خاورستان، با توجه به اینکه پایه اول دبستان یک پایه بسیار مهم برای دانش آموز است و دانش آموز از پایه باید قوی باشد در دبستان روستای سیوجان شهرستان خوسف دانش آموزان پایه اول که ۱۹ نفر هستند در این مدت تدریس شش معلم را تجربه کرده اند این در حالی است که هنوز دو هفته از آغاز سال تحصیلی می گذرد.

مادر یکی از دانش آموزان در گقتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: فرزند من امسال کلاس اول است.

وی افزود: در طی دوهفته از سال تحصیلی برای تدریس دانش آموزان تا کنون شش معلم عوض شده اند و هر دو روز یک معلم داشته اند.

مادر این دانش آموز بیان کرد: معلمی که دو روز اول مهر برای تدریس آمده بود به دلیل اینکه همسرش تصادف کرده بود روز سوم برای تدریس به مدرسه نیامده است.

وی عنوان کرد: روز سوم و چهارم مهر خانم معلم دیگری برای تدریس آمد و صبح روز بعد به مدرسه نیامد و دلیلش را عمل کردن بینی خانم معلم اعلام کردند.

مادر دانش آموز گفت: روز بعد معلم دیگری برای تدریس دانش آموزان آمده و این خانم معلم هم بعد از دو روز تدریس رفت و به مدرسه برنگشت.

وی ادامه داد: دو روز هم به دلیل معلم نداشتن دانش آموزان مدیر مدرسه کلاس را اداره کرده است.

مادر دانش آموز با بیان اینکه با دیدین این شرایط به آموزش و پرورش شهرستان خوسف مراجعه کرده و اعتراض کردیم، اذعان کرد: جواب درستی به اعتراض ما داده نشد و روز بعد خانم معلم دیگری برای تدریس آمد که والدین دانش آموزان گفتند همین خانم معلم خوب است و خواستند به تدریس فرزندانشان ادامه دهد که او هم بعد از دو روز رفت و به مدرسه نیامد.

وی خاطر نشان کرد: دو روز دیگر هم به دلیل معلم نداشتن دانش آموزان مدیر مدرسه کلاس را اداره کرده است.

وی ادامه داد: بعد از دو روز دوباره معلم دیگری آمد که شنیده ایم خانم معلم حق التدریسی است و تاکنون مدیریت یک مهد را بر عهده داشته و حتی در مهد هم سابقه تدریس نداشته است و گفته اند بعد از این قرار است معلم دانش آموزان باشد.

مادر دانش آموز بیان کرد: با دیدن این شرایط و اینکه در طی دو هفته شش معلم برای پایه اول عوض شده حضوری به مدیریت آموزش و پرورش خوسف مراجعه و خواستار رسیدگی به شرایط موجود شدیم.

وی ادامه داد: مسئولین آموزش و پرورش شهرستان خوسف در مقابل اعتراض ما گفتند ما دنبال یک معلم خوب برای فرزندان شما هستیم و همان معلم حق التدریسی قرار است معلم فرزندان شما باشد.

مادر دانش آموز عنوان کرد: همه والدین به این جواب معترض شده و گفتند چه طور یک معلم حق التدریسی که سابقه ندارد را برای پایه اول انتخاب میکنید و ما همان معلمی که مورد نظر مان است را میخواهیم که به فرزندان ما درس بدهد؛ که مدیر آموزش و پرورش شهرستان در جواب گفت: فقط ابلاغ برای معلم حق التدریسی زده شده است و اجازه بدهید یک ماه معلمی که ما انتخاب کرده ایم تدریس کند اگر راضی نبودید معلمی که مورد نظر شما است را انتخاب میکنیم.

وی اظهار کرد: مگر فرزندان ما موش آزمایشگاهی هستند که یک ماه زیر نظر یک معلم و بعد ازآن زیر نظر معلم دیگری باشند؟ از طرفی مگر آموزش و پرورش خوسف معلمان دیگر را به مدت دو روز از خیابان برای تدریس می آورده که ابلاغ نداشته اند و فقط همان معلم حق التدریسی ابلاغ دارد؟

مادر دانش آموز عنوان کرد: در گذشته که حتی معلمان استخدامی بدون سابقه تدریس را به مناطق دور و محروم می‌فرستاند، حالا چطور معلمی که حق التدریسی است و اصلا سابقه تدریس ندارد را برای تدریس در فاصله ۲۰ کیلومتری با مرکز استان فرستاده اند؟ حتما خانم معلم پارتی داشته است و گرنه تا کنون این گونه شرایطی را ندیده بودیم.

وی با اشاره به اینکه به فرمانداری خوسف هم برای رسیدگی به این وضعیت مراجعه کرده ایم، گفت: تاکنون فرمانداری هم جوابی به ما نداده است و همه اولیای دانش آموزان تصمیم گرفته اند اگر کسی پاسخگو نباشد به استانداری و اداره کل آموزش و پرورش برای رسیدگی مراجعه خواهند کرد.

مادر دانش آموز یاد آور شد: اولیای این ۱۹ دانش آموز تصمیم دارند تا زمانی که شرایط درست نشود فرزندان خود را به مدرسه نفرستند. لازم است مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خوسف برای رفع این مشکل فکر اساسی کند؛ چرا که پایه اول برای دانش آموز خیلی مهم و تاثیر گذار خواهد بود و اینکه هردو روز و یا هر ماهی یک معلم برای تدریس در کلاس حاضر شود جز بازی کردن با اعصاب و روان دانش آموز و اختلال در یاد گیری نتیجه دیگری نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: تاکنون مدیر این دبستان مدیر این مدرسه تاکنون با ما تعامل داشته است و هر زمانی که کلاس درس بدون معلم بوده است خودش این کلاس را اداره کرده است اما چون تغییر معلمان در اختیار آموزش و پرورش بوده نیاز است تا اهتمام جدی برای معلم کلاس اول این دبستان صورت بگیرد.

دانش آموزان موش آزمایشگاهی مدیریت و مسئولان آموزش و پرورش خوسف نیستند که مورد آزمایش قرار بگیرند؛ انسان هستند و قرار است آینده ساز این مملکت باشند.

آموزش و پرورش استان به جای بازیهای سیاسی و عزل و نصب های عجیب بهتر است رسالت خطیر تعلیم و تربیت را فارغ از هر گونه بحث سیاسی انجام دهد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها