کد مطلب: 13328
13 مهر 1396،‏ 15:41:35
اختصاصی فردوس برین

یارانه دولتی جهت نگهداری از سالمندان کفاف تامین هزینه ها را نمیدهد/سالمندان تشنه محبت و توجه اند

مرکز نگهداری از سالمندان همچون دیگر موسسه ها از دولت یارانه میگیرد که این یارانه تنها برای نگهداری ازسالمندان کفایت نمیکند وهرسالمند ۱/۵میلیون تومان هزینه دارد.

قنبری  مدیر عامل موسسه خیریه فجر امید فردوس در گفتگو با فردوس برین عنوان کرد: مرکزسالمندان فردوس به صورت شبانه روزی از ۲۵ مرد و۱۵نفرخانم نگهداری می کند .

علی اکبرقنبری همچنین در ادامه از ارائه خدمات در منزل ویژه سالمندلن خبرداد وگفت: این مرکز از ۴۳نفر از مددجویان معلول وابسته به بهزیستی وکمیته امداد نگهداری وخدماتی نظیر درمانی مراقبت پزشکی توانبخشی و گاها بهداشت تغذیه وتجهیزات ارائه می دهد.

وی نگهداری سالمندان را بسیار هزینه بر دانست وگفت: جمع معلولیت ها در سالمندان موجب شده تا هزینه های آن ها را برای نگهداری بسیاربالا ببرد.

مدیر عامل موسسه نگهداری از سالمندان گفت: همه کارهای سالمندان وابسته به تخت است عده ای از آن ها داروهای خاص می خورند وهمین نگهداری از آن ها را بسیار سخت تر می کنند.

وی از تامین هزینه های این سالمندان گفت و عنوان کرد: مرکز نگهداری از سالمندان همچون دیگر موسسه ها از دولت یارانه میگیرد که این یارانه تنها برای نگهداری ازسالمندان کفایت نمیکند وهرسالمند ۱/۵میلیون تومان هزینه دارد البته قابل ذکر است که بگوییم بخش اعظم این موسسه توسط خیرین هزینه ها آن تامین می شود.

علی اکبرقنبری با اشاره وضعیت سالمندان مستقر دراین مرکز گفت: هدف این موسسه نگهداری از سالمندان بی سرپرست است وآن هایی که فرزندی ندارد اکنون در این موسسه عده ای بد سرپرست عده ای بی بضاعت ودرصدی نیز ممکن است وضعیت خوب داشته باشندودارای فرزندکه در این مورد فرزندان باید مقداری از هزینه ها را بدهند نگهداری میشوند.

مدیر عامل مرکز نگهداری از سالمندان فردوس محیط نگهداری از این سالمندان را استاندارد دانست گفت: مکان فیزیکی نگهداری از این سالمندان از نظر آب وهوایی بسیارمطلوب است واین برای سالمندان از هر چیزی مهم تر است.

وی نیاز سالمندان را تنها توجه ومحبت عنوان کرد وادامه داد: مردم وجامعه باید فرزندان این سالمندان باشند وتوجه ومحبت به آنها را فراموش نکنند سالمندان ما همان هایی بودند که شاید در زمان جوانی زیرساخت هایی را برای ما فراهم کردند وهمه ما به نوعی مدیون آنهاییم.

وی خاطر نشان کرد: جامعه از سالمندان پرستاری کننداز آنها سربزنند وبازدید کنندتا حرف دلشان رابفهمند‌ آن ها به کشی نیاز دارندتا حرفشان را گوش کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها