کد مطلب: 13325
12 مهر 1396،‏ 20:44:57
شهردار فردوس خبرداد

انجام 239مورد عملیات توسط مرکز آتش نشانی فردوس/استارت پروژه های جدیدجهت افزایش کیفیت کار مرکز آتش نشانی

از مهر ماه گذشته در مجموع 239 مورد عملیات توسط واحد آتش نشانی شهرداری فردوس صورت پذیرفته است که از این تعداد ، 70 مورد مربوط به اطفاي حریق و 169 مورد مربوط به حوادث امدادو نجات می باشد.

  شهردار فردوس در گفتگو با فردوس برین  ضمن روز آتش نشانی و ایمنی و تقدیر از زحمات اتش نشانان، گفت : تقارن این مناسبتها یادآور تشابهات رشادتها و ایثار شهدا و رزمندگان در دفاع از اسلام و مردم و آتش نشانان در شرایط صلح و جان فشانی و ایثار برای نجات انسانهاست. مجموعه کارکنان این واحد به ضرورت برقراري ایمنی در سطح شهر، آگاهی کامل داشته و برنامه هایشان را به گونه اي تنظیم کرده اند که بتوانند علاوه بر انجام وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده دارند ، جلب مشارکت عمومی و افزایش آگاهی مردم را به سوي ایمنی بیشتر سوق دهند.

وی تعداد نیروهای این واحد را 6 نفر در سه شیفت برشمرد و افزود: براساس استانداردهاي جهانی براي هر 50 هزار نفر جمعیت یک ایستگاه آتش نشانی و برای هر 2500 نفر یک آتش نشان در شهرها باید وجود داشته باشدکه برابر این استانداردها کمبود نیرو در این واحد احساس میشود.

مهندس حلاج مقدم با اشاره به این که وظایف و خدمات آتش نشانی فردوس به دو بخش اطفاي حریق و امداد و نجات تقسیم می شود ، اظهار داشت : هر نوع آتش سوزي ، محبوس شدن افراد زیر آوار ساختمان ، حبس داخل آسانسور ، خودروهاي تصادفی ، سقوط درختان ، سقوط در چاه ، رویارویی با گازگرفتگی ، حوادث ناشی از سیل و آبگرفتگی ، خطر ناشی از حضور یا حمله حیوانات وحشی و موذي ، حوادث ناشی از لوازم خانگی ، حلقه هاي فلزي ، ریزش چاه ساختمان ، سوختگی هاي ناشی از اسیدها و.... از جمله حوادثی است که آتش نشانی فردوس توانایی پوشش آنها را دارد.

وي گفت: از مهر ماه گذشته در مجموع 239 مورد عملیات توسط واحد آتش نشانی شهرداری فردوس صورت پذیرفته است که از این تعداد ، 70 مورد مربوط به اطفاي حریق و 169 مورد مربوط به حوادث امدادو نجات می باشد.

شهردار فردوس گسترش فرهنگ ایمنی در سطح شهر را امري حیاتی خواند و افزود: برنامه هاي آموزشی واحد آتش نشانی فردوس به دو بخش آموزش هاي درون و برون واحدی تقسیم می شود که سالانه در بخش درون واحدی نسبت به آموزش و بروز کردن اطلاعات نیروهای خود براي مقابله صحیح و سریع با حوادث اقدام می کند و در بخش برون واحدی که شامل آموزش به مهدکودكها ، مدارس ، اصناف و ... می شود ، سال گذشته فراگیران با وظایف و ماموریت هاي آتش نشانی و آموزش های مقدماتی اطفاء حریق و رعایت نکات ایمنی که در مجموع 38 دوره آموزشی به تعداد 2800 نفر در قالب 80 ساعت، آشنا و تحت آموزش قرار گرفتند .

وي از دیگر اقداماتی که در حوزه آموزش شهروندي انجام شده را تهیه و توزیع کتابچه ی آموزشی و برنامه درسی بین مدارس ، مهد کودکها و پیش دبستانی ها و همچنین تهیه و توزیع بروشور با موضوع نکات ایمنی در مراسم نماز جمعه عنوان کرد.

شهردار فردوس در تشریح اقدامات این واحد درپشتیبانی از مراسم و برنامه های شهری اینگونه عنوان کرد که در حاشیه برنامه هاي مختلف دینی ، مذهبی و جشنها از جمله چهارشنبه آخر سال ، نماز جمعه و ایام محرم و .... بصورت آماده باش کامل، نقش خود را جهت جلوگیری از خطرات احتمالی به خوبی انجام داده و همچنین در برگزاري مانورهای عملیاتی مشترك با هلال احمر ، مدیریت بحران ، شرکت گاز ، مانور زنگ ایمنی مدارس ، مانور طرح زمستانی پلیس راه و ستاد نوروزي و اجراي مانورهاي معتدد ایستگاهی ایفای نقش کرده است.

این واحد همچنین در ساخت و سازهای سطح شهر و بهره برداري از اماکن احداث شده ( مسکونی ،تجاری، ادارات و... )، حداکثر تلاش خود را جهت ارتقا ایمنی آنها انجام داده و برابر نکات ایمنی که طبق قوانین مصوب به مالکین ابلاغ میشود از جمله نصب کپسولهای آتش نشانی و... نسبت به تایید صدور پایان کار اقدام نموده است.

وي تصریح کرد : در همین راستا ، طی سال گذشته تعداد 110 مورد بازدید از اماکن صورت پذیرفته و تاییدیه پایان کار توسط این واحد انجام شده است.

مهندس حلاج مقدم در پایان از خرید یک دستگاه خودرو سنگین ایسوزو آتش نشانی در سال گذشته نام برد و عنوان داشت: برنامه هایی نیز در آینده برای این واحد در نظر گرفته شده که به امید خدا برای بالا بردن سطح کیفی و کمی اقدام خواهد شد. از جمله این برنامه میتوان به گسترش و ساخت آشیانه جدید جهت خودروهای عملیاتی ، احداث سالن آموزش ، سالن ورزشی و بدنسازی و همچنین خرید تجهیزات و لباسهای عملیاتی جدید بر طبق استانداردهای جهانی نام برد.

آتش نشانی

 

آتش نشانی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها