کد مطلب: 13318
11 مهر 1396،‏ 9:44:37
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

گزارش نهایی تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان آماده شده/ مفاسد اقتصادی در این صندوق گسترده و بیشتر از حد تصورات بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون گزارش نهایی تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات آماده و در جلسات در حال ارائه است و گزارش دیوان محاسبات و تیم کارشناسان هم به کمیسیون ارائه خواهد شد.

به گزارش فردوس برین به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی درخصوص موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان در گفتگو با خاورستان؛ اظهارکرد: از همان ابتدا که اطلاعاتی درمورد صندوق ذخیره فرهنگیان به دست آمد، بنده از اولین افرادی بودم که موضوع تحقیق و تفحص از این صندوق را امضا کردم و بقیه نمایندگان هم به این گروه ملحق شدند.

وی با اشاره به اینکه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان کار بسیار خوبی بود که انجام شد و مجلس با این کار بیشترین حمایت را از فرهنگیان انجام داد افزود: برای اینکه شائبه مسائل سیاسی پیش نیاید، زمان خاصی را برای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان قرار ندادیم و این صندوق از زمان تشکیل تاکنون مورد تحقیق و تفحص قرار گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصلا نباید موضوع مفاسد اقتصادی را جناحی کنیم و با نگاه جناحی به آن بپردازیم، چرا که بهترین حالت برای مفسداان اقتصادی این است که فسادی انجام و آن جناحی شود.

عبادی تصریح کرد: مفسدان اقتصادی و زالو صفتان علاقه دارند که بحث ها را سیاسی کنند تا در پناه یک جناح سیاسی قرار بگیرند و حمایت شوند.

وی بیان کرد: درخصوص این فساد اقتصادی، دولت های مختلف مورد تحقیق و تفحص قرار گرفتند اما عمده مشکلات و مفاسد اقتصادی مربوط به چند سال اخیر است و هر چه که پیش رفتیم مفاسد گسترده تر و بیش تر از آن حدی شد که تصور می کردیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه معتقدیم در بحث نظارت در کشور ضعیف هستیم در حالی که نظارت کامل تری لازم است افزود: نظارت نباید تنها درخصوص انجام مفاسد باشد، بلکه باید به صورت فرایندی در مسائل باشد، در این خصوص اگر دستگاه های نظارتی ضعیف است حتما باید کمک شوند و در این خصوص باید ضعف قوانین هم برطرف شود تا شاهد چنین جنایت ها و خیانت های اقتصادی نباشیم.

عبادی تصریح کرد: هر چه وضع معیشت فرهنگیان سطح پایینی داشت؛ اما چپاول گران در صندوق ذخیره فرهنگیان به همان نسبت بیشتر به سرقت بردند.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار بود مسائل صندوق به صورت ریز و جزئی بررسی می شد نمی توانستیم موضوع را جمع کنیم گفت:  اکنون گزارش نهایی در کمیسیون آموزش و پرورش آماده و در جلسات در حال ارائه است و گزارش دیوان محاسبات و تیم کارشناسان هم به کمیسیون ارائه خواهد شد و از خود مسئول فعلی صندوق ذخیره فرهنگیان هم برای شرکت در جلسات دعوت کرده ایم.

وی ادامه داد: پس از ارائه نهایی گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، برای اقدام قضایی به قوه قضائیه خواهد رفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مبلغ فساد اقتصادی در گزارش نهایی اعلام خواهد شد بیان کرد: در بررسی این پرونده هر چه جلوتر می رویم، مشکلات بیشتری پیدا می شود و اگر تا یکی – دو سال دیگر هم درگیر تحقیق باشیم باز هم مسائلی وجود خواهد داشت.

عبادی گفت: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از نقاط درخشان در کارنامه مجلس دهم و خدمت بزرگی به کشور است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها