کد مطلب: 13232
20 مرداد 1396،‏ 21:28:37

رئیس هیئت های ورزش های بومی ومحلی سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی در گفتگو با فردوس برین در حاشیه برگزاری مسابقات بومی و محلی عنوان کرد: دومین جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی محلی بانوان بسیجی خراسان جنوبی یادوراه شهدای ورزشکار شهرستان فردوس برگزارشد.

علیرضا چاجی در ادامه گفت: این جشنواره در 4 رشته هفت سنگ, دال پلان, سه گانه( پرتاب وزنه 5 کیلویی, تیر اندازی سنتی, حمل مشک آب 10 کیلویی) و دارت برگزار می شود که تیم های مقام آور به مسابقات بومی محلی کشوری که دهمین دوره آن در یاسوج برگزارخواهد شد اعزام می شوند.

وی با اشاره به این که استقبال از این مسابقات بسیار بوده است گفت: از این گونه جشنواره قبلا استقبال کمی می شد اما امسال استقبال زیاد بوده و بیشترین شرکت کننده را داشته است.

رئیس هیئت های ورزش های بومی ومحلی سپاه انصارالرضا استان گفت: بسیج ازظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و محبوبیتی دارد که همه ورزشکاران را دارای رقبت می کند و وهمین محبوبیت باعث شده است که در این مسابقات دو شهرستان مرزی استان از فاصله های بسیار دور در این مسابقات حضور داشته باشند.

چاجی ضمن گلایه از اداره ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان گفت: متاسفانه هیچ کدام از ادارات هیچ گونه همکاری و رقبتی در مشارکت و برگزاری این جشنواره نداشته اند و از ظرفیت بسیج استفاده نمی کنند.

رئیس هیئت های ورزش های بومی ومحلی سپاه انصارالرضا در ادامه تصریح کرد: هیئت های ورزش های بومی ومحلی سپاه انصارالرضا در سال 95 با دورشته راه اندازی گردید و تا به اکنون 3 مرحله اعزام به مسابقات بازی های بومی و محلی کشور داشته است که درجشنواره هرمزگان برای اولین بارشرکت کردیم تیم هفت سنگ مقام سوم را کسب کرد.

وی از برگزاری این جشنواره مخصوص آقایان خبر داد و گفت: تا پایان سال بازی های بومی محلی نیز مخصوص آقایان برگزارخواهد شد که مرحله کشوری آن در آذر ماه خواهد بود.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها