کد مطلب: 13227
18 مرداد 1396،‏ 12:46:16
شهردار فردوس

کلنگ زنی سه پارک در هفته دولت در فردوس/تقسیط عوارض پروانه های ساختمانی تا 36 ماه بدون دریافت سود

شهردارفردوس گفت:در هفته دولت 3 پارک را در مسکن مهر، شهرک انصارو شهرک بهداری کلنگ زنی خواهد شد

شهردارفردوس در گفتگو با فردوس برین عنوان کرد: بودجه شهرداری فردوس درسال جاری 10میلیاردو 700میلیون تومان بوده است و 6میلیارد و 600 صرف پروژه های عمرانی و مابقی صرف هزینه های جاری خواهد شدو تا این لحظه 19/5 درصد از این بودجه مصوب شده به مبلغ 2 میلیارد و 100میلیون تومان تحقق یافته است.

حلاج مقدم در ادامه از انجام الکترونیکی امورمالی شهرداری برای رفاه مردم خبرداد و گفت: در پی تکریم شهروندان فردوسی کلیه امور مالی ماننند فیش های عوارض و ... به صورت الکترونیکی امکان پذیر است.

وی از سند دارکردن اراضی متعلق به شهرداری خبرداد و گفت: بالغ بر20هزار مترمربع از اراضی شهرداری سند دارشدن که هم اکنون 100هزار دیگر نیز در دست و اقدام و مالکیت آن مشخص خواهد شد.

شهردار فردوس بحران آب را درشهرستان جدی دانست و عنوان کرد: در پی خشکسالی ها و بحران آب در شهرستان شهرداری فردوس اقدام به جداسازی آب شرب در فضاهای سبز کرده ایم که اکنون قریب به 98 درصد فضای سبزشهرستان مجهز به شبکه آب غیر شرب می باشند  همچنین دراین راستا گونه های مقاوم به اقلیم شهرستان را پس از سال ها مطالعه وتحقیق وارد شهرستان کرده ایم واکنون در گلخانه های مخصوص درحال توسعه آن هستیم.

حمید حلاج مقدم در ادامه با اشاره به این که توسعه در فضای سبزامسال نیز مورد توجه ویژه قرارخواهد گرفت، گفت: در هفته دولت 3 پارک را در مسکن مهر، شهرک انصارو شهرک بهداری کلنگ زنی خواهد شد همچنین 7 پارک درسطح شهرنیز وسایل بازی آن  تعویض استاندارسازی و بهسازی شده اند که در هفته دولت به بهربرداری می رسد.

وی از پیگیری های جهت ساماندهی و بهسازی منظر ورودی شهرستان خبرداد و گفت: ورودی شهرستان از سمت جنوب با پیگیری های فراوانی که انجام داده ایم ساماندهی خواهد شد که اکنون نیز دانشگاه فردوسی به عنوان مشاور طرح 10 روزی است که کارتحقیقاتی خود را شروع کرده اند.

شهردار فردوس رسیدگی به بافت فرسوده شهرستان در منطقه جواد الائمه ، بهسازی کانال های جمع آوری آب، توسعه پارک گردشگری تون و بهسازی پارک ملت را ازجمله کارهای در دست اقدام در سال جاری عنوان کرد.

وی همچنین گفت: درراستای تشویق مردم به ساخت و ساز در شهرستان عوارض پروانه های ساختمانی تا 36 ماه بدون دریافت سود تقسیط می شود.

مهندس حمید حلاج مقدم گفت: در نظر داریم تا در چشم انداز آینده فردوس این شهرستان را به عنوان شهر پاک معرفی کنیم و در همین راستا طرح تفکیک زباله به صورت به روز و علمی درشهرستان استارت خواهد خوردو از آن نیز رونمایی خواهیم کرد.
 

شهردار فردوس از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه شریف درخصوص مونتاژموتورسیکلت برقی خبرداد وگفت: تفاهم نامه ای با دانشگاه شریف جهت مونتاژ موتور سیکلت برقی در شهرستان منعقد شده است این موتورسیلکت تولید آن در دانشگاه شریف خواهد بود.

دیدگاه‌ها

پیوند ثابت

ضمن تشکر از شهردار محترم
یه سوال داشتم چطور می خواهید با نبود آب این فضا ها را سر سبز نگه دارید در حالی که فضا سبزهای شهر همشون ناقص و دارن خشک می شن نیاز هست پارک افتتاح بشه شمارو به خدا به داد آسفالت کوچه ها برسید که داغونه خیابان ها رو دیگه بسه اینقدر بهش می رسید یه کم به فکر کوچه ها هم باشید
سوال دیگه اینکه چطور از این فضا سبز ها برای درآمد و به کارگیری جوانان با توجه به وجود مسافر استفاده می کنید در این معقوله عقبیم و کوتاه فکر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها