کد مطلب: 13219
11 مرداد 1396،‏ 13:38:55
رئیس پلیس راه استان در مراسم تودیع ومعارفه فردوس

افزایش سه برابری تلفات جانی در دهه کرامت امسال در جاده های استان/نیروها آماده باش هستند

متاسفانه در هفته اول دهه کرامت تلفات جانی بسیاری را داشته ایم و آمار تلفات به سه برابرافزایش یافته است از مسافران عزیز خواهشمندیم که قوانین ومقررات را هنگام رانندگی برای حفظ جان خودو خانواده شان رعایت کنند ما نیز همه نیروهای خود را درحال آماده باش قرارداده ایم.

رئیس پلیس راه استان درمراسم تودیع و معارفه پلیس راه شهرستان فردوس عنوان کرد: شهرستان فردوس یکی از شهرستان های تاثیر گذار در مقوله ترافیک است چرا که زائران علی بن موسی الرضا از جنوب و غرب کشور از این شهرستان گذر می کنند.

سرهنگ رضایی در خصوص تلفات در سال های اخیر گفت: تلفات جانی ناشی از تصادفات در سال 92 به اوج خود رسید و 269 نفرجان خود را در راه هاازدست دادند البته این آمار در سال 95 به 185درصد رسید و از ابتدای سال 96 خوشبختانه 4 درصد تلفات نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی همچنین درادامه خاطرنشان کرد: در سال 96 از ابتدای امسال طرح های خوبی اجرا کردیم در طرح نوروزی اقدامات بسیار خوبی  انجام شده است.

رئیس پلیس راه استان گفت: شهرستان فردوس به مناسبت عملکرد بسیار خوب به عنوان بهترین پلیس راه کشور معرفی شد.

رضایی در خصوص تصادفات جاده ای در استان نیز گفت: امسال در استان 804 فقره تصادف به ثبت رسیده است که نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش یافته و آن هم به خاطرافزایش وسایل نقلیه و تعداد افراد دارای گواهینامه است.

وی با اشاره به تلفات جانی درجاده ها نیز گفت: امسال 74 نفرمتوفی داشته ایم که 3 نفرنسبت به سال گذشته کاهش داشته ایم و آمار تصادفات جرحی نیز 26 درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس راه استان عوامل انسانی, راه ها را از مهترین علت تصادفات عنوان کرد و گفت: عوامل انسانی با بی احتیاطی خود مهم ترین علت تصادفات هستند برای همین در استان ما عدم توجه به جلو ناشی از خستگی به جهت پهناور بودن استان و دوربودن شهرها از یک دیگر از مهم ترین علت تصادفات است.

سرهنگ رضایی ادامه داد: استان خراسان جنوبی 17 هزارکیلومتر راه در استان خود دارد که تنها 430 کیلومترآن بزرگراه است که آنهم بدون ایمنی های لازم است.

وی با اشاره به حجم مسافران و زائران امام رضا به مشهد رضا در دهه کرامت گفت: متاسفانه از ابتدای دهه کرامت در هفته اول تلفات جانی بسیاری را داشته ایم و آمار تلفات به سه برابرافزایش یافته است از مسافران عزیز خواهشمندیم که قوانین ومقررات را هنگام رانندگی برای حفظ جان خودو خانواده شان رعایت کنند ما نیز همه نیروهای خود را درحال آماده باش قرارداده ایم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها