کد مطلب: 13173
12 تیر 1396،‏ 15:18:22
مدیرکل منابع طبیعی

سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشوربا اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن در فردوس موافقت کرد

سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و دفتر عمران سازمان ملل متحد با اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن در شهرستانهای بشرویه، طبس، سرایان و فردوس هم موافقت کرد

به گزارش فردوس برین به نقل از خبرگذاری صدا سیما، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اعلام این خبر گفت: تجارب موفقیت اجرای طرح ترسیب کربن در 4 شهرستان خراسان جنوبی + فیلمآمیز قبلی اجرای طرح ترسیب کربن در استان زمینه اجرای این طرح بین المللی را در 4 شهرستان دیگر استان هم فراهم کرد.

نصرآبادی افزود: با اجرای این 4 طرح جدید در مجموع 749 هزار هکتار به عرصه های طرح ترسیب کربن استان افزوده می شود و وسعت اجرای آن به 5 برابر میزان قبلی افزایش می یابد.

وی گفت: این طرح ها 94 روستا و بیش از 37 هزار نفر را پوشش خواهد داد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: در حالی که سایر استانهای کشور تنها یک طرح بین المللی دارند اما در خراسان جنوبی 8 طرح بین المللی داریم که 5 طرح از آنها در بازه زمانی یکساله مصوب شده است.

به گفته نصرآبادی برای اجرای این طرح ها و همچنین طرح ترسیب کربن نهبندان که دو هفته پیش آغاز شده در مجموع 15 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای 5 سال پیش بینی شده است.

پیش از این هم طرح بین المللی ترسیب کربن در شهرستانهای سربیشه و نهبندان اجراشده است.

کاهش گازهای گلخانه ایی جو زمین، ایجاد و توسعه فضای سبز جنگلی و مرتعی، ایجاد شغل پایدار برای توانمند سازی جوامع محلی و روستایی از اجمله اهداف طرح بین المللی ترسیب کربن است.

پرورش مرغ بومی، بوقلمون، تولید عرقیات گیاهی، بسته بندی محصولات کشاورزی، تولید عروسک های بومی و محلی، احیاء صنایع دستی، تولید فرش دستباف، جایگزینی سوخت های خورشیدی و پاک به جای فسیلی از جمله اقداماتی است که در طرح ترسیب کربن دو شهرستان سربیشه و نهبندان انجام می شود.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها