کد مطلب: 13484
14 آذر 1396،‏ 12:55:55
تصاویری متفاوت از عاشقانه های پاییزی

آوار برگهای زرد پاییزی در منطقه نمونه گردشگری باغستان فردوس

در منطقه نمونه گردشگری باغستان علیا فردوس بازی رنگ ها در فصول مختلف چشم اندازهای خیره کننده و سحر انگیزی ایجاد می کند و انسان را به حیرت وا می دارد.

به گزارش فردوس برین, استقرار روستای باغستان علیا در نزدیکی شهر تاریخی تون (فردوس) و روستای بیدسکان که بافت تاریخی با ارزشی دارد و همچنین همجواری آن با سد و امام‌زاده احمد مهویه، بیانگر قدمت کهن آن است.
روستای باغستان از گذشته های دور دارای باغ های سرسبز بوده و به همین دلیل به باغستان معروف شده است.

مردم روستا به زبان فارسی دری با لهجه فردوسی سخن می گویند، بر اساس نتایج سر شماری سال 75، روستای باغستان علیا دارای 2 هزار و 197 نفر جمعیت بوده که در سال 85 به 2 هزار و 220 نفر افزایش یافته است.
روستای باغستان علیا در ناحیه کوهستانی استقرار یافته و بافت مسکونی متراکمی دارد و در سطح نسبتا همواری استقرار یافته است. کوچه ها و معابر روستا، از درختان سربه فلک کشیده و فراوانی پوشیده شده است و به شکل کوچه باغ های زیبا درآمده است و شکل خانه های روستا از نوع معیشت و درآمد اقتصادی خانوار تبعیت می کند.

این روستای زیبا  به دلیل استقرار در ناحیه کوهستانی اقلیمی معتدل دارد و فراوانی جاذبه های گردشگری آن باعث حضور گردشگران بسیاری در منطقه شده است که برخی از مهم ترین جاذبه های این روستا عبارتند از: رودخانه فصلی چهل و ارتفاعات کلات که پیرامون روستا را فرا گرفته است.

این روستا از روستاهای دشتی است.آب و هوای روستا در زمستان ها سرد و در تابستان ها خشک است رودخانه فصلی چهل از جنوب روستا عبور می کند.

 باغ های فراوان میوه از دیگر جاذبه های طبیعی روستاست و بازی رنگ ها در فصول مختلف چشم اندازهای خیره کننده و سحر انگیزی ایجاد می کند و انسان را به حیرت وا می دارد.

 آب گرم معدنی فردوس در 8 کیلومتری روستای باغستان علیا واقع است و اشتهار منطقه ای دارد.

روستاي باغستان با دارا بودن قنات بلده و مناظر زيبا و ديدني در اطراف مسير حركت ، آب و باغات متعدد ميوه از جاذبه هاي گردشگري وي‍ژه اي برخوردار است.

از جمله جاذبه هاي تاريخي و گردشگري روستا وجود آسياب تاريخي معروف به " آسياب آبي حاجي خان" در كنار مسير جوي اصلي قنات بلده مي باشد.

عکاس: مسعود نظرزاده

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

 

باغستان علیا

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها