کد مطلب: 13034
14 اردیبهشت 1396،‏ 12:53:44

برگزاری طرح ملی شهاب درسال تحصیلی جدید در فردوس

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، طرح ملی شهاب را در ۵ منطقه استان بین بیش از ۷۰۰۰ دانش‌آ‌موز متوسطه اول اجرا کرده است.

به گزارش فردوس برین به نقل ازخبرگزاری بین المللی قرآن کریم ، سید محمد حسینی عصر گذشته۱۳ اردیبهشت ماه در دیدار نخبگان و سرآمدان استان با استاندار خراسان‌جنوبی گفت: در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ علاوه بر شهرستان بیرجند و قاین، برنامه ملی شهاب در چهار شهرستان فردوس، درمیان، طبس و نهبندان نیز اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۹هزار و ۱۹۵ دانش‌آموز در پایه‌های چهارم، پنجم و ششم در ۶۶۷ مدرسه و ۱۳۴۲ کلاس تحت‌پوشش این طرح قرار دارند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی افزود: در سال آینده تمام شهرستان‌ها و مناطق استان تحت‌پوشش برنامه ملی شهاب قرار خواهند گرفت.

حسینی گفت: با هماهنگی ستاد مرکزی و ستاد استانی طرح ملی شهاب، ۲۰ نفر از همکاران واجد شرایط برای گذراندن دوره‌های آموزشی ویژه مدرسان استانی به تهران و یزد اعزام شدند.

وی یادآور شد: در این طرح در مجموع تاکنون ۱۵ دوره آموزشی با استفاده از اساتید و مدرسان صاحب نظر، مدال‌آوران المپیادهای جهانی و کشوری بومی و غیربومی استان در مرکز ارتقای حرفه‌ای فرهنگیان به طور شبانه‌روزی انجام شده که تقریباً در این دوره‌ها نزدیک ۶۰۰ دانش‌آموز پسر و ۶۰۰ دانش‌آموز دختر از این فرصت بهره‌مند شدند.

ناصری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی نیز در این نشست با اشاره به اینکه هیچ گونه حمایتی از نخبگان استان وجود ندارد، افزود: قوانین و مقرراتی که در این خصوص نوشته می‌شود یا قابلیت اجرایی ندارد یا بیش از ۷۰ درصد آن فقط در تهران قابل اجرا است.

وی با بیان اینکه بخشی از قوانین به تفسیر مدیران وابسته است، تصریح کرد: باید قوانین و مقررات را به گونه‌ای تنظیم کنیم تا بتوانیم به پژوهشگران و نخبگان استان، خدمات واقعی ارائه کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی یادآور شد: باید تلاش کنیم تا امتیازات خاصی برای پژوهشگران و مخترعان واقعی در نظر بگیریم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار