کد مطلب: 13026
12 اردیبهشت 1396،‏ 17:31:07

صلاحیت 14کاندیدا احراز شد/ تایید یک کاندیدای دیگر در حال بررسی/ آغاز تبلیغات از 21 اردیبهشت


رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی گفت: از 34 کاندیدای معترض، صلاحیت 14 نفر تایید، صلاحیت 19 نفر احراز نشد و صلاحیت یک نفر دیگر هم در حال بررسی است.

به گزارش فردوس برین، فرهاد فلاحتی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی اظهارکرد: برای انتخابات شوراهای اسلامی در خراسان جنوبی پنج هزار و 678 نفر ثبت نام کردند.

وی افزود: از مجموع ثبت نام کنندگان چهار هزار و 995 نفر برای انتخابات شوراهای روستایی و683 نفر نیز برای انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کردند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 140 نفر از کاندیداهای روستایی و 34 نفر از کاندیداهای شهری از ثبت نام انصراف دادند گفت: پس از اتمام مرحله احراز صلاحیت ها توسط هیئت اجرایی و هیئت نظارت 612 کاندیدای شورا ی شهر و 4 هزار و 791 کاندیدای شورای روستایی تایید صلاحیت شدند.

فلاحتی بیان کرد: همچنین صلاحیت 96 کاندیدای روستایی و 38 کاندیدای شهری احراز نشد.

وی با اشاره به اینکه 6 اردیبهشت ماه آخرین مهلت اعلام اعتراض کاندیداهای احراز صلاحیت نشده بوده است، گفت: 61 نفر از کاندیداهای احراز صلاحیت نشده روستایی و 34 کاندیدای احراز صلاحیت نشده شهری اعتراض خود را انجام داده اند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه رسیدگی به اعتراض کاندیداهای روستایی در هیئت نظارت شهرستان ها و رسیدگی به اعتراض کاندیداهای شهری هم در هیئت عالی نظارت بر انتخابا ت شوراهای استان انجام می شود اظهارکرد: رسیدگی به اعتراض کاندیداهای احراز صلاحیت نشده از 7 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 17 اردیبهشت ادامه دارد.آغاز می شود و هر روز که به هر تعداد از پرونده ها رسیدگی شد، نتایج به هیئت اجرایی اعلام می شود.

فلاحتی افزود: اما از ابتدای رسیدگی به اعتراض ها، از 34 کاندیدای معترض، صلاحیت 14 نفر تایید شد، صلاحیت 19 نفر احراز نشد و صلاحیت یک نفر دیگر هم در حال بررسی است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی در خصوص شهرستان بیرجند هم اظهارکرد: در این شهرستان هم صلاحیت 18 نفر از کاندیداها احراز نشد که 17 نفر در این خصوص اعتراض کردند که در این مرحله صلاحیت 5 نفر مورد تایید قرار گرفت و 12 نفر دیگر رد صلاحیت شدند.

فلاحتی گفت: نتایج رسیدگی به تایید صلاحیت ها امروز به فرمانداری ها فرستاده شده است و افرادی که از عدم تایید صلاحیت خود معترض هستند می توانند به هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات کشور مراجعه کنند تا رسیدگی نهایی انجام شود.

وی بیان کرد: اسامی کاندیداهای شورا 18 اردیبهشت ماه اعلام می شود و زمان تبلیغات هم از 21 تا 28 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

وی درخصوص نتایج احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای روستایی هم گفت: این احراز صلاحیت در هیئت های نظارت شهرستانی انجام می شود و هنوز نتیجه آن اعلام نشده است./خاورستان

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار