کد مطلب: 12565
22 دی 1395،‏ 19:38:35

فردوس میزبان اولین شب شعر استانی جوانه های شعر رضوی استان

مدیر اجرایی جشنواره ملی جوانه های شعر رضوی خراسان جنوبی گفت:سه شب شعر استانی جوانه های شعر رضوی ،در خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش فردوس برین به نقل از واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،«سید علی زمزم» با اعلام این خبرگفت:در برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره ملی شعر جوانه های رضوی ، برگزاری ٣ شب شعر برای شاعران خراسان جنوبی پیش بینی و استان به ٣ منطقه تقسیم شده است.

وی توضیح داد: شهرستان های خوسف، بیرجند، سربیشه و نهبندان در یک منطقه قرار دارند که اولین شب شعر استانی جوانه های شعر رضوی استان، ٩ اسفند امسال در شهر خوسف برگزار می شود و در این تقسیم بندی شهرستان های طبس، بشرویه ،سرایان و فردوس در یک منطقه هستند و شب شعر آنها در اردیبهشت سال آینده در شهرستان فردوس  برگزار می شود.

مدیر اجرایی جشنواره ملی جوانه های شعر رضوی خراسان جنوبی،آخرین منطقه را شامل شهرستان های زیرکوه، قاین،درمیان و خضری عنوان کرد که زمان شب شعر آنها در خرداد آینده در شهرستان قاین خواهد بود.

به  گفته وی هدف از تقسیم بندی منطقه ای شهرستان ها، ایجاد رقابت بین شاعران و افزایش تعداد آثار، رشد کیفی اثرها ، بالا بردن سطح جشنواره و ایجاد فرصت های بیشتر برای علاقه مندان در استان است با برگزاری جشنواره های منطقه ای، فعالیت اداره های شهرستانی و مجری و دستگاه های اجرایی افزایش یافته وعلاوه بر این که به ارتقا توان شاعران هر منطقه نیز کمک شده اتاق فکر در هر بخش تشکیل و ایده های جدید به جشنواره ارائه می شود.

وی تاکید کرد:همه شاعران استان در حوزه کودک ونوجوان بدون محدودیت سنی مجاز به شرکت در این جشنواره ها هستند فقط باید آثار ارسالی در حوزه کودک و نوجوان باشد.

وی اشاعه وترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های مرتبط با سیره اهل بیت،گرامی داشت تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار در حوزه فرهنگ رضوی و...را از اهداف جشنواره های شعر رضوی برشمرد و ادامه داد: شرکت کنندگان از نظر تعداد آثار ارسالی وهمچنین قالب انتخابی شعر( کلاسیک و نو ...)محدودیت ندارند و ارائه همزمان چند اثر در تمامی موضوع ها بدون مانع است.

وی تاکید کرد: اشعار ارسالی باید ویژه گروه سنی الف و ب «کودک و نوجوان» باشد و در جشنواره یا مسابقه دیگری منتشر نشده باشد.

زمزم گفت:اطلاع رسانی،ثبت نام و ارسال اثر از طریق پورتال شمس توس و نشانی khorasanjonobi.shamstoos.ir و همچنین.shamstoos.irportal در جشنواره شرکت کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار