کد مطلب: 12555
20 دی 1395،‏ 17:13:13

آموزش 100 کارگر ساختمانی از ابتدای امسال در فردوس


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردوس از آموزش 100 نفر از کارگران ساختمانی این شهرستان از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش فردوس برین عبدالله‌عرب نژاد امروز  اظهار کرد: تمام کسانی که در بخش ساختمان مشغول به کار هستند باید از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی صلاحیت ایمنی را دریافت کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه بخش عظیمی از نیروی کار در بخش ساختمان مشغول به فعالیت هستند بنابراین باید آموزش‌های ایمنی لازم به نیروهای شاغل در بخش ساختمان ارائه شود تا از بروز حوادث ناشی از کار جلوگیری شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردوس با اشاره به اینکه در حال حاضر 47 درصد حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان رخ می‌دهد، افزود: از ابتدای سال جاری دو دوره آموزشی ویژه 100 نفر از کارگران ساختمانی برگزار و کارگران آموزش‌های لازم را فراگرفتند.

عرب‌نژاد از انجام 50 مورد بازرسی هدفمند از ابتدای امسال خبر داد و تصریح کرد: این بازرسی‌ها توسط اعضای کمیته ارتقای ایمنی شهرستان فردوس انجام و مسائل ایمنی نظیر، استفاده از لوازم ایمنی، پرتگاه‌ها، داربست‌ها و گودبرداری در پروژه‌های مختلف در حال اجرا مورد بازرسی و بررسی قرار گرفت.

وی یادآور شد: در حال حاضر 91 نیروی کارگر آماده به کار که به دلایل مختلف بیکار شده‌اند مقرری بیکاری دریافت می‌کنند و از ابتدای سال جاری نیز مقرری تعداد 34 نفر از آنها پرداخت می‌شود و با هدف اشتغال مجدد مقرری بگیران، برای 12 نفر نیز شغل ایجاد شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردوس گفت: به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون کار از ابتدای امسال 214  مورد بازرسی موردی و ادواری از واحدهای کارگری شهرستان فردوس انجام و 150 نفر ساعت آموزش به کارگران و کارفرمایان مرتبط با ایمنی و بهداشت صورت گرفته و در واحدهای خدماتی و تولیدی بزرگ کمیته حفاظت فنی و بهداشت‌ کار به منظور رصد مسائل حادثه‌خیز نیز تشکیل شده است.

عرب‌نژاد افزود: در حال حاضر 20 تشکل کارگری فعال در شهرستان شامل 15 تشکل نماینده کارگران، یک تشکل شورای اسلامی کار، یک کانون بازنشستگان کارگری، یک انجمن صنفی کارفرمایی و دو انجمن صنفی کارگری فعال هستند./فارس

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار