کد مطلب: 10848
6 فروردین 1395،‏ 22:55:01

کویر مظفری وکوه سنگ سوراخ شاهکاری در دل طبیعت

کویر مظفری وکوه سنگ سوراخ شاهکاری در دل طبیعت در خراسان جنوبی است.

فردوس برین، استعدادها و امکانات منطقه شامل؛ دشت بزرگ مظفریه با پرندگان کمیاب کویر و امکان پرورش آهو و وحوش (مستعد برای تورهای پرنده نگری و مشاهده حیات وحش)، کوهستان حفاظت شده مظفری در دل این کویر با آبشخورهای وحوش، مجتمع آبدرمانی فردوس با امکانات رفاهی و اقامتی، وجود وحوش در کوه‌های منطقه و ایجاد شکارگاه، تپه‌های ماسه‌ای و دق‌های فراوان و امکان برگزاری تورهای کویر پیمایی و گشت‌های سافاری، وجود زندگی بومی و محلی در منطقه با همراهی برجسته‌ترین کویرنوردان حرفه‌ای کشور است.

 کوه سنگ سوراخ

 علت شهرت این کوه بیشتر بابت حفره عظیمی است که بعلت فرسایش های آبی در سنگ های آهکی کوه بوجود آمده و قطری حدود 20 متر را دارا است .

این حفره که بر فراز کوه قرار گرفته از دیدگاه رهگذران که در مسیر روستای پلوند هستند ویا قصد سفر به سمت ریگ یوز را دارند ، از کنار جاده خاکی که از حدود 500 متری آن می گذرند ، به وضوح قابل مشاهده است . درمجاورت ارتفاعات مذکور تپه های شنی مشاهده می شود که بسیار قابل توجه توریستها و گردشگران بوده و مکان مناسبی برای ورزش های بیابانی مانند موتورهای چهار چرخ می باشد .

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار

پربازدیدها